Predstavujeme Agentúru práce BBSK

Zdieľať tento článok

Agentúra práce BBSK je nezisková organizácia, ktorú v roku 2019 založil Banskobystrický samosprávny kraj spoločne s neziskovou organizáciou Človek v ohrození. Na základe spoločných rokovaní si organizácia našla miesto svojho pôsobenia v Lučenci, kde poskytuje svoje bezplatné služby najmä dlhodobo nezamestnaným, osobám z prostredia marginalizovaných rómskych komunít ale aj inak znevýhodneným klientom.

            Ktokoľvek, kto si hľadá prácu, bez ohľadu na vek, skúsenosti alebo odbor, je v agentúre vítaný – stačí prísť, pozdieľať pár informácií o sebe a uviesť o akú prácu by bol záujem. Agentúra zastrešuje celý proces – od vyhľadávania ponúk, komunikácie so zamestnávateľmi, písanie životopisov až po tréningy praktických zručností a školenia šité na mieru.

            Sme flexibilní a s klientmi pracujeme tak individuálne podľa ich potrieb a tempom, ktoré im vyhovuje, ako aj skupinovo – najmä pri školeniach a tréningoch. Samozrejmosťou je komplexný prístup – rozumieme a vieme pomôcť aj pri sprostredkovaní bývania či oddlžovaní. Rovnako po nástupe do práce sme stále k dispozícii – či už individuálnej podpore zamestnancovi alebo zamestnávateľovi.

V súčasnosti evidujeme v našej databáze viac ako 700 záujemcov o prácu a viac ako 150  klientov, s ktorými individuálne pracujeme, z toho asi  80% tvoria Rómovia. Počas necelých 2 rokov nášho pôsobenia sa nám podarilo sprostredkovať zamestnanie prípadne krátkodobú pracovnú príležitosť viac ako 120 klientom.

V roku 2020 sme zabezpečovali nábor a výber zamestnancov do karanténnych centier, do domovov sociálnych služieb a výpomoc pri plošnom testovaní na COVID-19 v celom banskobystrickom kraji. Na začiatku pandémie v apríli 2020 sme zabezpečili pre mesto Lučenec parný dezinfekčný prístroj na dezinfekciu exteriérov a distribuovali množstvo jednorazových aj textilných rúšok do rómskych komunít v okrese Lučenec a humanitárnu pomoc vo forme potravinových a hygienických balíčkov pre 100 rodín v núdzi.

Samozrejmosťou je spoločný postup s ostatnými dôležitými aktérmi. Aktívne už spolupracujeme s Mestom Lučenec, Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny v Lučenci, organizáciou Projekt DOM.ov a komunitnými centrami v okolitých obciach.

Agentúra práce BBSK sídli v priestoroch Strednej odbornej školy hotelových služieb a dopravy, Zvolenská cesta 1677/83, 984 01 Lučenec. Sme k dispozícii každý pracovný deň od 8mej do 16tej, telefonicky na čísle 0902 712 626 alebo mailom na peter.mihaly@agenturapracebbsk.sk .

 
 

Viac na objavovanie